JMÉNO
HESLO

AKTUALITY Z MŠ

ZÁŘÍ


SCHŮZKA RODIČŮ - dne 19.9. od 15:30 h - přeloženo ze 17.9., schůzka se bude konat ve 2. třídě VČELIČKY (dole). ZVEME VŠECHNY RODIČE, ABYCHOM JE MOHLI SEZNÁMIT S ORGANIZACÍ A PROGRAMEM MATEŘSKÉ ŠKOLY. 


PLAVÁNÍ  - koná se v termínu 19.9. - 7.11., cena za 16 lekcí (8 lekcí po 2 hodinách) je 1.504,- Kč.
Nabídka platí pro budoucí školáky ve třídě Včeličky.

-  odjezd autobusem v 8:00 h od základní školy Zásmuky, návrat do 12 h do mateřské školy. Sraz dětí bude v mateřské škole nejpozději do 7:45 h. Děti budou potřebovat plavky, osušku, koupací čepici, sprchové mýdlo, hřeben, batůžek na záda, pití v lahvičce a nějaké menší občerstvení (sušenku, ovoce). Svačinu dostanou děti z mateřské školy.


PĚŠÍ VÝLET DO SOBOČIC STEZKOU ALEJÍ PŘÍBĚHŮ - dopoledne dne 20.9. , třída Včeličky a Motýlci. Prosíme, dejte dětem batůžek, pití, sušenku... a vhodné oblečení a obuv. Děkujeme 


DIVADÉLKO V MATEŘSKÉ ŠKOLE " Zvířátka a loupežníci"
 - 27.9. od 10:30 h


V programu školy je v plánu také:

- práce ve školním projektu zaměřeném na rozvoj polytechnické výchovy a osobnostně sociálního rozvoje


ŘÍJEN

Zahájení aktivit pro předškoláky od měsíce října - 1.10. Klokánek (úterý), 3.10. Notička (čtvrtek),8.10. Barvínek (úterý), aktivity se konají vždy 1x za 14 dní: Klokánek úterý v sudém týdnu, Barvínek úterý v lichém týdnu, Notička čtvrtek 1. a 2. týden v měsíci.


UKÁZKA DRAVCŮ - 1.10. ukázka dravců na zahradě mateřské školy v 9:30 h


EXKURZE DO NYKOSU ŽDÁNICE NA TŘÍDÍCÍ LINKU - 17.10. dopoledne, třída Motýlci,
odjezd v 8:51 h autobusovou linkou, návrat do oběda. S sebou dejte dětem batoh, pití, sušeku, svačinu dostanou děti v mateřské škole.


BRAMBORIÁDA v pátek 18.10. dopoledne, pečení brambor v ohníčku na zahradě, bramborové hry a soutěže. Prosíme rodiče, aby dali dětem do školky 3-4 menší brambory.TVOŘIVÉ ODPOLEDNE DĚTÍ A RODIČŮ - dne 23.10. od 15:00 h, budeme společně tvořit lampičky a různá světýlka na Halloween - z dýní, skleniček, papíru.
Výrobky si vystavíme ve školce i před školkou. Pomůcky a  přírodní materiál připravíme, prosíme rodiče o přinesení dýní nebo skleniček.
Vítáno je i  malé pohoštění ve formě upečené buchty, koláče, kterým si můžeme zpříjemnit společné odpoledne s dětmi.  Předem děkujeme.HALLOWEENSKÁ NOC -  24.-25.10. večer od 18 h sraz dětí ve školce, hry s baterkami, strašidly, večerní cesta po zahradě, přespání ve školce. Přespat mohou ve školce starší odvážlivci - jedná se o děti v posledním roce před vstupem do základní školy! 


DIVADLO: Chyť se vesla u řemesla - 31.10. od 9:00 h v mateřské škole


HALLOWEENSKÝ REJ V MASKÁCH - ZMĚNA!!! 25.10. dopoledne, rej v maskách, soutěže - děti mohou přijít v maskách strašidel, upírů, dýní apod. DĚTI, KTERÉ BUDOU DEN PŘEDEM V MATEŘSKÉ ŠKOLE SPÁT PŘES NOC, SI VEZMOU MASKU S SEBOU DO TAŠKY JIŽ VEČER 24.10.


LISTOPAD


EXKURZE DO ŠTÍTAR NA VÝSTAVU DROBNÉHO ZVÍŘECTVAdne 1.11. dopoledne, všechny třídy, děti si vezmou s sebou batoh, pití, sušenku, svačinu dostanou děti v mateřské škole


PROGRAM MALÉ TECHNICKÉ UNIVERZITY: Stavitel města
 
dne 6.11. od 9 h v mateřské škole


PROGRAM MALÉ TECHNICKÉ UNIVERZITY: Malý architekt - dne 11.11. od 9:00 h v mateřské škole


VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ - dne 15.11. od 8:30 h, pouze pro přihlášené děti


VÝLET KE KRMELCI - dopolední pěší výlet do lesa ke kapličce (datum upřesníme), odneseme zvířátkům do lesa nějaký příkrm - doporučuje se kukuřice, jablko, hrušky, mrkev, cukrová řepa, kapusta, ječmen
PROSÍME RODIČE, ABY DALI DĚTEM NĚCO Z UVEDENÝCH SUROVIN DO BATŮŽKU, TAKÉ MALÉ OBČERSTEVNÍ PRO DĚTI, PITÍ V LAHVIČCE, VHODNOU OBUV A OBLEČENÍ. DĚKUJEME!
NOVINKY

SBĚR PAPÍRU A POUŽITÝCH OLEJŮ

obrázek
U mateřské školy je přistaven kontejner na sběr papíru od 30.9. do 11.10. a od 30.9. celoročně popelnice na sběr použitých kuchyňských olejů. PROSÍME RODIČE O ZAPOJENÍ DO SBĚROVÉ AKCE, ZA SBĚR ZÍSKÁ MATEŘČSKÁ ŠKOLA PENÍZE NA HRAČKY A POMŮCKY. Předem děkujeme.

PROVOZ MŠ

Provoz MŠ je od 6:30 do 16:30 hodin. Od září se o kuchyň a čisté prostředí bude starat: Dana, Vlasta a Květa

TŘÍDY NAŠÍ ŠKOLKY

BERUŠKY

obrázek
od září vás přivítají paní učitelky Dana a Renča

VČELIČKY

obrázek
od září vás přivítají paní učitelky Jarmila, Lída a Jitka

MOTÝLCI

obrázek
od září vás přivítají paní učitelky Lada a Katka

CO POTŘEBUJÍ DĚTI DO MŠ

- bačkory, převlečení do třídy i na vycházku, kartáček na zuby, kelímek bez ouška, pastu, menší děti - pyžamo, náhradní spodní prádlo, starší děti - menší polštářek ve vlastním povlaku, také kraťasy a tričko na cvičení

Created by © 2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign